4 tipy, co dělat během jediného dne na Lipně a jeho okolí

Lipenská přehrada v jižních Čechách láká stále více turistů z řad českých rodin. Nejinak tomu bude jistě i do budoucna. Dnes se podíváme na to, kam si můžeme udělat jednodenní výlet, pokud jsme ubytováni na Lipně a chceme se podívat mimo vyšlapané stezky. Dnešní článek jsme připravily ve spolupráci s cestovatelským portálem KdyJet.cz.

1. Výlet do Českého Krumlova

Krumlov

Jen přibližně 20 kilometrů vzdušnou čarou a cca 35 kilometrů po silnici od Lipna najdeme jeden ze skvostů české turistiky. Město Český Krumlov, jež je od roku 1992 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a jež je jedním z nejnavštěvovanějších měst jižních Čech.

Láká zejména svým středověkým nádechem. Projít se můžete ve spleti romantických uliček a zákoutí, chvílemi si budete připadat jak u Středozemního moře. Karel Čapek toto město nazval jako “nejvěžovatější”.

Český Krumlov je také oblíbenou mekkou vodáků. Právě zde si můžete podél vody během letních a jarních měsíců vychutnat úžasné výhledy na Vltavu z místních kaváren a restaurací. Jen se připravte, že během léta to tu opravdu žije a praská ve švech.

2. Návštěva Stezky korunami stromů

Přímo na Lipně můžete navštívit stezku, která vede korunami stromů. Při dobré viditelnosti si vychutnáte výhledy na Šumavu, Novohradské hory a za dobrého počasí uvidíte i vrcholky rakouských Alp.

Celkem 675 metrů dlouhá a 40 metrů vysoká vyhlídková věž je zárukou zábavy jak pro děti tak dospělé. Děti se navíc mohou vyřádit na 52 metrů dlouhém suchém tobogánu, včetně 11 adrenalinových didaktických stanic.

Stezka je v provozu po celý rok, nezáleží tedy, zda vyrazíte v listopadu nebo červnu. Berte však na vědomí, že v zimě je viditelnost nižší a je třeba se sem vypravit dopoledne, maximálně lehce po obědě.

3. Za lyžování do Rakouska

Lyzovani

Vyrazíte-li do Lipna, můžete se v zimě svést na místní sjezdovce. Maximální trasa má délku 1400 metrů s převýšením 160 metrů a jmenuje se Jezerní. Jste-li ovšem milovníky lyžování a jste ubytováni na Lipně, byla by jistě škoda nevyužít možnosti vycestovat za pořádnou lyžovačkou do Rakouska, kde na vás čeká podstatně kvalitnější svah. Tak třeba oblíbený Kitzbühel zvládnete zajet za 3,5 hodiny. Brzo ráno vyjedete, zalyžujete, večer návrat na hotel v Lipně.

Trochu blíže můžeme doporučit například středisko Kasberg, se 40 kilometry hlavně modrých a červených sjezdovek. Jsou tu dvě kabinky, čtyř sedačka a 9 vleků, takže odbavování lyžařů odsýpá. Z Lipna sem dojedete za necelé 2 hodiny. Nečekejte ovšem Alpy, ty jsou ještě o trochu dál.

2 hodiny cesty z Lipna je vzdáleno také lyžařské středisko Hinterstoder. Lyžuje se tu do 2 000 m n. m na 40 kilometrech sjezdovek střední obtížnosti. O přepravu a plynulý chod se tu stará jedna kabinová lanovka, dvě sedačkové a 9 vleků.

Pokud však plánujete vyrazit do Rakouska na několik dní, doporučujeme se porozhlédnout po lyžování v Rakousku se skipasem. Můžete tak ušetřit podstatnou část rozpočtu a získáte pernamentky za
lepších podmínek. Doporučujeme také mrknout, kde zažijete to nejlepší lyžování v Rakousku.

4. Sjezdové koloběžky, Bike Park nebo kolem Lipna na kole

Downhill

Pokud se vám až tolik nechce cestovat mimo Lipno, můžete hlavně během léta a jara využít kolo nebo koloběžky. Kolem Lipna vede jedna z nejkrásnějších cyklostezek a využít ji můžete i na inline bruslení. Kola půjčují na každém rohu.

Trochu více adrenalinu zažijete v Bike Parku Lipno. Na severní straně areálu vás čeká pořádný sešup dolů a to na modré nebo červené trase podle obtížnosti, na kterou si troufáte. Na vrchol vás i s kolem doveze lanová dráha Promenádní. Pak si vychutnejte si nádherné výhledy a parádní jízdu přírodou kopcem dolů.

U stezky korunami stromů, kam vás též zaveze lanovka, můžete pro cestu dolů využít tzv. sjezdové koloběžky. Trasa určená pouze pro ně je dlouhá 4 kilometry, zvládnou ji rodiny s dětmi a zábava je to opravdu skvělá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.