Co dělat během posledních teplých dnů?

Léto nám už odchází a s ním i poslední teplé dny plné venkovních relaxací a radovánek. To ale neznamená, že si nemůžeme okolí Lipna nadále užívat že? Hotel Leyla pro vás připravil tipy jak si ještě parádně užít a rozloučit se s létem!

 

plechy

 

PLEŠNÉ JEZERO A PLECHÝ

Plešné jezero se rozkládá na svahu hory Plechý (1.378 m) v nadmořské výšce 1.089 m asi 17 km jižně od Volar. Je ledovcového původu. Na srázu nad jezerem stojí při trase žluté turistické památník spisovatele Adalberta Stiftera. Při severním okraji jezera se rozkládá kamenné moře tvořené balvany z hrubozrnné žuly.

 

moldau

 

ROZHLEDNA MOLDAUBLICK

Moldaublick je rozhledna na severovýchodním svahu rakouské hory Sulzberg (1041 m), 1 km od rakousko-české státní hranice u Zadní Zvonkové. Nabízí pohled na českou stranu – na vodní nádrž Lipno a okolí. Kovová rozhledna byla postavena v roce 1967, má výšku 24 m a vede na ní 137 schodů. Je otevřená od dubna do listopadu. K rozhledně vedou turistické a lyžařské trasy.

 

alpen

 

ROZHLEDNA ALPENBLICK

Na jižním svahu hory Sulzberg u šumavského hřbetu se v nadmořské výšce 1000 m majestátně tyčí rozhledna Alpenblick vysoká 33 m včetně zastřešení. Byla postavena firmou Brüder Resch výhradně z místních jedlí a přestavuje mistrovský výkon moderní dřevěné architektury. Z vyhlídky vzdálené jen 4 km od hraničního přechodu Zadní Zvonková – Schöneben si ve výšce 27 m užijete nádherný výhled do okolí na všechny světové strany.

Neváhejte a přijeďte k nám do hotelu Leyla! S naší skvělou kavkazskou kuchyní nezůstanete o hladu a se spoustou aktivit v okolí se nepřestanete bavit.