Horské rozhledny v okolí Lipna v Rakousku i Německu

Lipno nabízí celou řadu výletů. Jedním z oblíbených cílů jsou pak rozhledny v okolí Lipna, ale také v Rakousku a Německu, kam dojedete po cyklostezce i na kole. Představíme si některé z nich, které se nacházejí v blízkosti našeho hotelu – Vašeho ubytování na Lipně.

Moldaublick

Jednou z oblíbených rozhleden je právě Moldaublick. Nachází se na rakouské straně Šumavy, kdy v minulosti sloužilo k hlídání hranic. Z rozhledny spatříte Lipno, Boletice. Vyjet můžete na ni v zimě i na běžkách. Postavena byla roku 1968 na hoře Sulzberg.

Alpenblick

Rozhledna Alpenblick nabízí výhled na rakouskou stranu Šumavy. Za příznivého počasí lze dohlédnout až k Alpám. Otevřena byla v květnu 2009. Její výška je 33 metrů. Od Moldaublick je vzdálená 2,5 km. Scenérie nabízí výhled na Horní Rakousko, městečko Aigen i horu Plechý.

Barenstein

Barenstein v Rakousku nabízí impozantní vyhlídku na Lipno. Zde vás však čeká náročnější výstup. Již dole pod samotnou vyhlídkou je několik skal. Na vrcholu je kříž a také jedinečná vyhlídka. Pro snadnou orientaci jsou zde rozhledové růžice.

Vítkův hrádek

Výhled z věže Vítkova hrádku vám nabídne nádherné panorama. Vidět můžete celé Lipno, Horní Planou, Frymburk, horu Kleť, České Budějovice.

Vyhlídka v Černé v Pošumaví

Nabídne rovněž výhled na Lipno, ostrov Tajvan. Dostanete se na ni z Černé v Pošumaví po silnici na Dolní Vltavici. Vidět můžete z vrcholu také hory Smrčinu a Plechý, jachetní přístav v Černé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.