Konečně letní nálada!

A je to tady! Po takové dlouhodobé a neúnavné zimě jsme všichni čekali, až se konečně objeví aspoň troška slunečního tepla a slunečního pozitiva. Jaro nám začalo celkem nečekaným způsobem, a konečně si můžeme užívat pohodové víkendy plné procházek šumavskými lesy, přírodou okolo Lipna, rybaření, in-line bruslení a spousty dalšího! Chcete se dozvědět, co všechno se dá v okolí Lipna dělat? Posaďte se, a čerpejte z naších návrhů, naplánujte si svůj pobyt na Lipně podle vašich představ a vydejte se k nám do Hotelu Leyla!

leto4

 

Zřícenina Vítkova hrádku

Zřícenina nejvýše položeného hradu v Čechách se nachází na Svatotomášském pohoří při staré zemské hranici v nadmořské výšce 1053 metrů, kudy prochází hlavní evropské rozvodí.  Občanské sdružení Vítkův Hrádek zříceninu hradu statisticky zabezpečilo a vybudovalo zde vyhlídkovou plošinu, která svým návštěvníkům nabízí nejkrásnější výhled na celé lipensko. Je to ideální způsob jak zkombinovat relaxační procházku přírodou, s novými znalostmi o naší zemi. 

 

www.vitkuvhradek.cz

leto2

 

Bobová dráha

Bobová dráha v Lipně nad Vltavou se řadí svoji délkou (1km) i rozmanitostí (21 zatáček, 2 tunely, a terénní zlomy) ke světové špičce. Na start dráhy, který je na kopci nad lipenským jezerem se dostanete pomocí vleku. Dolů jedete nerezovým korytem na speciálních bobech, kde si řídíte rychlost sami. Rodiče s dětmi jezdí již od 3 let, od 8 do 100 let bobujete sami nebo ve dvojici. Pro milovníky vyšší rychlosti a mladé budoucí závodníky je to skvělá aktivita, po které bude šťastný opravdu každý!

 

www.slideland.cz

leto3

 

Jezerní cyklo in-line stezka

Lipensko nabízí na jaře, v létě i na podzim pro milovníky pěší turistiky a krásné přírody síť značených turistických stezek v chráněné krajinné oblasti Šumava. Sbírání hub a prohlídka přírodních památek patří k nejčastěji vyhledávaným aktivitám. Pro cyklistiku nabízí lipensko velice příznivé podmínky. Množství značených cyklotras vás dovede k těm nejlepším pozoruhodnostem a památkám v okolí. Nová jezerní cyklostezka vede přímo kolem jezera. Z Frymburku tak můžete za jeden den projet příjemný okruh kolem hráze a vrátit se převozem zpět.

Neváhejte a přijeďte k nám za super létem do Hotelu Leyla!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.