Léto v Hotelu Leyla!

 

Léto je v plném proudu a my vám zase poradíme, kam za krásným výhledem nebo do nezapomínajících míst, kde si to užijete s rodinou a dětmi, a kde si to můžou naopak užít jen dospělí. Náš hotel Leyla se nachází ve Frymburku přímo u vodní nádrže Lipno. Mimo různé sportovní aktivity a válení se na břehu je zde tolik možností, kde strávit čas v okolí. Jako takovou všemi známou klasikou jsou procházky lesem a projíždění se kolem všude možně, ale nezapomínejte, že tu jsou chráněné šumavské lesy, do kterých je možný vstup jen pěšky, takže pozor! V těchto lesích se totiž nachází chráněná flora a fauna, a jakýkoliv lidský zásah, by narušil jeho dlouholetou nedotčenost. 

 

leto2

 

Frymburské muzeum

Posláním frymburského muzea je sběr historických předmětů a artefaktů z území bývalé fary Frymburk. Spolu s muzeem vznikla i dobrovolná organizace Frymburská muzejní a vlastivědná společnost. Obě organizace se systematicky zabývají schraňováním, odborným ošetřováním a prezentací všeho zajímavého, včetně exponátů prakticky ztracených pod vodou blízké Lipenské přehrady.

 

leto3

 

MUZEUM ADALBERTA STIFTERA

Památník Adalberta Stiftera je umístěn v rodném domě spisovatele. Domek je zapsán do seznamu státem chráněných památkových objektů. Přízemí budovy je využito pro stálou memoriální expozici “Adalbert Stifter a rodný kraj” a ostatní prostory budovy jsou využívány pro stálé expozice.

 

leto4

 

ROŽMBERK NAD VLTAVOU

Rožmberk leží v malebném údolí Vltavy, 10 km od rakouských hranic a 25 km od Českého Krumlova. Hrad Rožmberk pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů – Rožmberků. Nedotčená příroda, nádherná pasáž toku řeky Vltavy a historické zázemí obce jsou velkými lákadly pro turisty z celého světa.

 

Neváhejte a přijeďte k nám do hotelu Leyla! S naší skvělou kavkazskou kuchyní nezůstanete o hladu a se spoustou aktivit v okolí se nepřestanete bavit.