Pár tipů na sportovní a rekreační výlety v okolí Lipna

Jezero Lipno nabízí velkou spoustu možností pro sportování. Je to unikátní kus přírody na Šumavě, kterému se přezdívá Jihočeské more, a kde odpočinek a gurmánství se pojí se sportem v té nejlepší možné kombinaci, a v kombinaci s kvalitním ubytováním na Lipně váš odpočinek bude naprosto nádherným.

Cyklovýlety a sporty pod střechou

IMG_5665

V končicí letní sezoně a té nadcházející podzimní, kdy je počasí klidnější a vedra mírnější, je dobré užít si poklidných cyklovýletů I s celou rodinou na mnoha kilometrech cyklostezek, které se protínají jednak po české straně Šumavy a Lipenské přehrady, ale také i do Německa a Rakouska. Navštívit na kole můžete tak dokonce i Linz nebo Pasov. Doporučujeme se také podívat i na okolní místa, jako například Plešné jezero, Vítkův hrádek apod.

Pokud je ale venku počasí zrovna moc nepřejícné, můžete si zajít na horolezecké stěny nebo do akvaparku. V samotném Lipně nad Vltavou najdete výtečný Aquaworld Lipno, který nabízí skvělou relaxaci v jacuzzi s výhledem na jezero, nebo bazény s teplou vodou, kde si můžete užít docela dost legrace se svými blízkými nebo přáteli.

Ubytování a stravování během odpočinku

IMG_4415Samotné Lipno se těší velkému úspěchu a hostí pořád spoustu turistů. Nejen proto, že pořádá velký počet různých kulturních a sportovních akcí, ale také i díky možnostem, které nabízí samotné okolí. Z tohoto důvodu většina ubytovací kapacity je obsazena téměř zcela. Navštivte tedy hotel LEYLA ***, který se nachází v nedalekém Frymburku. Poskytneme vám nejen velice pohodlné a komfortní ubytování na Lipně, ale také i restauraci kavkazské kuchyně s originálními jídly od ázerbájdžánských kuchařů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.