Podzim 2017 – nejlepší zábava na Šumavě

Na horách nemusíte trávit čas nutně jenom v zimě, nebo i v létě. I podzimní období je možností, kdy vyrazit na zajímavý výlet na Šumavu. Společně se podíváme na hlavní tipy, které vás rozhodně nezklamou. Možností nabízí toto známé tuzemské pohoří více než dost.

Zkuste zajímavou historii

Šumava může nabídnout i zajímavou historii. Jakou konkrétně? My doporučíme hned dvě zajímavé možnosti. Je to buď tvrz Zavlekov, která pochází ze čtrnáctého století, nebo se může jednat také o Hrad Velhartice. I ten se může stát místem vašeho podzimního výletu. Jenom si nezapomínejte pospíšit, jelikož poslední návštěvní den je 31.10.

Potěšte své děti

Máte potomstvo? Pokud ano, jistě plánujete své výlety s ohledem na ně. A to jak ve chvíli, kdy hledáte vhodné ubytování na Šumavě, tak i ve chvíli, kdy hledáte možnosti trávení volného řasu. My doporučíme pohádkové motivy. A ty budou hned. Dva tím prvním je zajímavá Pohádková chalupa Mlázovy. Lákavé místo pro všechny děti – pozor však na otevírací dobu. V říjnu je otevřeno jenom o víkendech.

Druhým pohádkovým tipem je Les Prašivice. Zajímavé místo u Nalžovských hor, ve kterém vyrostl naprosto unikátní lesní park. Co doporučíme? Teple se obléknout, jelikož na podzimní túru již bude chladněji a někdy může překvapit i drobný déšť.

Co v případě špatného počasí?

To může zhatit různé plány. Když se podzimní den nevyvede podle vašich představ, určitě není důvod zoufat. Jsou i další možnosti, kam můžete vyrazit. Pokud milujete vodu, zkuste třeba Centrum vodní zábavy Kdyně, stejně jako můžete vyrazit to aqvaparku v Horažďovicích. A pro ty, co mají rádi motorismus, bude naopak jako stvořené Muzeum historických motocyklů Kašperské Hory. Tipů je tedy více než dost a jasně ukazují, že i Šumava může být místem, kam se nemusíte bát vyrazit i na podzim. A to i v případě, kdy máte obavy z počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.