Připravte se na lyžování nejen na Šumavě – Rakousko volá

Krajina Lipenska je ideálním cílem dovolených za každého ročního období. V zimě sem míří milovníci romanticky zasněžené krajiny stejně jako příznivci zimních sportů. Samotné Lipno nabízí v zimních měsících světově unikátní bruslařskou stezku, ani lyžaři však nepřijdou zkrátka. Blízký Skiareál Lipno představuje špičkově vybavený resort s upravenými sjezdovkami, lyžařskými školami i půjčovnami vybavení. Ubytování v hotelu na Lipně však umožňuje vyrážet za bílými svahy nejen do české části Šumavy, ale též do blízkého Rakouska.

Skiareál Sternstein

LyzovaniRakousko-H2-1

Jen asi dvacet minut jízdy autem, prakticky hned za hraničním přechodem ve Vyšším Brodě, je od Lipna vzdálený rakouský skiareál Sternstein. Každý, kdo se rozhodne do Sternsteinu vyrazit, může využívat tři červené a jednu modrou sjezdovku s délkou od 800 m do 1600 m . Umělé zasněžování zajišťuje po celou zimu sníh na všech tratích. K dispozici je návštěvníkům (resp. jejich dětem) i dětský park ELEFUNTASIA sloužící pro výuku malých adeptů lyžování v příjemném, dobře vybaveném prostředí. V okolí je též několik běžkařských tratí upravovaných pro klasickou i bruslařskou techniku.

Skiareál Hochficht

LyzovaniRakousko-H2-2

V blízkosti Lipna leží také největší rakouský mimoalpský skiareál Hochficht. Návštěvníci zde naleznou celkem 21 km sjezdovek s obtížností od lehkých po obtížné (součástí areálu je i jedna černá sjezdovka). K tomu je zde navíc 87 km upravovaných běžkařských tras, bezplatné parkoviště, sáňkařský svah i zábavné lyžařské dráhy a Fun Park, lyžařské školy, půjčovna vybavení a celkově dokonalá vybavenost celého areálu. Samozřejmostí je i 100% pokrytí sjezdovek umělým zasněžováním, večerní lyžování i množství kvalitních restaurací. To vše jen několik kilometrů od českých hranic, bez nutnosti dlouhých přejezdů nebo pořizování rakouské dálniční známky je tak možné během pobytu v hotelu LEYLA*** zažít další lyžařské středisko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.