Svatební hostina – Partnerský článek

Naplánovat svatbu není určitě jednoduchý úkol. Pojí se s tím mnoho rozhodnutí a zařizování. Určitě chcete mít svůj „den D“ dokonalý, avšak za tím stojí hodně práce. Některé povinnosti jsou příjemné jako výběr svatebních šatů pro nevěstu a svatebního obleku pro ženicha či vybrat salón pro krásný a přirozený make-up a okouzlující účes, avšak také je potřeba zařídit květiny, prstýnky, dort, místo pro obřad a mnoho jiných úkonů. Aby svatba proběhla hladce a bez komplikací, je třeba dobré organizace. S tím souvisí i výběr místa pro svatební hostinu. Jak nešlápnout vedle?

Výběr místa je klíčový

VyberMistaJeKlicovy

Ještě před tím, než se vrhnete do výběru konkrétního místa, je dobré si ujasnit pár věcí. Týká se to zejména počtu hostů, zda to bude komorní svatba jen pro pár přátel a rodinu nebo si přejete velkolepou oslavu s množstvím lidí, ale také jaké jídlo byste na hostině rádi servírovali a jakým rozpočtem disponujete.

Dalším důležitým kritériem je roční období, ve kterém se bude svatba konat. Jestliže se odehraje v teplých jarních či letních měsících, není nutné se omezovat na vnitřní prostory. Hostina může proběhnout na louce formou pikniku nebo třeba i na parníku či v hotelu se zahrádkou. Naopak v zimních měsících by pobyt venku nebyl zcela příjemný. Výběr místa by měl také korespondovat se stylem, ve kterém se ponese vaše svatba. Nezapomínejte také na dostatečnou velikost prostoru. Hosté by měli být pohodlně usazeni, avšak také by měli mít dostatek místa pro tančení.

Svatební menu

SvatebniMenu

Zde nastává ten pravý oříšek – zvolit, jakým způsobem se budou servírovat jídla. Většina snoubenců se rozhodne pro pevné menu, což je finančně nejvýhodnější. Ne každému však může zvolené jídlo chutnat. Pokud byste rádi uspokojili chutě každého hosta, avšak nechcete investovat do pokrmů astronomické částky, můžete sestavit své vlastní svatební menu, které se bude skládat z několika vámi vybraných jídel. Poslední variantou je svatební raut.

Jaké jídlo by na svatbě nemělo chybět? Tradiční volbou a evergreenem většiny svatebních hostin je svíčková omáčka s knedlíkem. Můžete však jít i jinou cestou a servírovat těstoviny, ryby nebo steaky.

Nedílnou součástí všech hostin jsou také nápoje. Ty také tvoří velkou část výdajů. Hostům můžete nechat „open bar“ – tedy všechno pití hrazené vámi nebo nastavit peněžní limit pro každého jednotlivce. Jaké nápoje určitě nevynechat? Klasikou je víno a pivo, které by na hostině určitě nemělo chybět. Množství tvrdého alkoholu je na vašem uvážení – hrozí totiž riziko, že by se hosté rychle společensky unavili. Proto je dobré pamatovat i na dostatek nealkoholických nápojů, pro abstinenty, řidiče či děti. Mějte v záloze i nápoje, které pomohou se zmírněním únavy z alkoholového opojení – mezi ně patří například kvalitní zrnková káva či mletá káva z kávovaru s vysokým obsahem kofeinu nebo sypané čaje. Pro milovníky kávy, kteří nemohou kofein, mějte v záloze i bezkofeinovou kávu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.