Výlet na Plechý a Plešné jezero z Frymburku

Plechý je s nadmořskou výškou 1378 m.n.m. nejvyšším vrcholem východní části Šumavy. Rozprostírá se v okolí jezera Plechý.

Cesta k Plešnému jezeru

9304273886_2aed86fcf1_b

Vydat se k Plešnému jezeru můžete po žluté či zelené turistické značce. Po žluté dojdete k Říjišti, které je poslední zastávkou před výstupem na Plechý. Odtud lze pokračovat po zelené značce až k rozcestí Pod kamenným mořem, kde je velmi příjemná cesta a je zde i nocoviště a turistické posezení, vedou odsud dvě turistické cesty k Plešnému jezeru.

Odtud už dále stoupejte po zelené značce k Plešnému jezeru, žlutá značka vás dovede na vrchol Plechý, ale ne kolem jezera. Plešné jezero se nachází v nadmořské výšce 1090 m.n.m. a je pozůstatkem z dob, kdy byl zde ledovec.

Jezero měří v místě největší hloubky 18,5 m a jeho obvod je něco okolo 1 km. Nad jezerem se tyčí vrchol Plechý. Je zde základna strážců Národního parku a vede sem cesta z Jeleních vrchů. Chybí zde

například občerstvení, ale lze tu posedět pod stříškou.

Výstup na Plechý

Dreisesselberg_(Třístoličník)_-_Hochstein_1

Vydáte-li se od Plešného jezera na Plechý okružní turistickou trasou, musíte počítat se 7,5 km

dlouhou trasou. První zastávkou může být Stifterův pomník. Odtud můžete vidět Plešné jezero, Lipno a celou část Šumavy. Z vrcholu Plechý českou část Šumavy neuvidíte. Vrchol je v nadmořské výšce 1378 m.n.m. uprostřed hřebenové trasy na Třístoličník, Trojmezí a na rakouskou stranu Šumavy. Cesta zpět vede od rozcestí Pod kamenným mořem kolem Schwanzerbergského plavebního kanálu. Odtud můžete přes Lází dojít na vlakové nádraží do Nové Pece.

Užít si můžete při cestě z Nové Pece na Plechý trasu o délce 30 km, jedná se o náročnější trasu.

Nezapomeňte si přibalit naše svačinové balíčky pro celou rodinu, než vyjedete na výlet! A po výletě jste vítáni v naší restauraci Frymburk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.