Zamrzající Lipno – je to opravdu bezpečné?

Lipenská bruslařská magistrála je jedním z největších lákadel Lipenska a v zimním období láká k pobytu v hotelu na Lipně velké množství návštěvníků. Jít si za pěkného jasného počasí zabruslit na upravenou bruslařskou dráhu v příjemném prostředí krajiny Lipenska dokonale splňuje definici příjemně stráveného sportovního odpoledne. Jak je to ale s bezpečností? Za jakých podmínek se lze na ledovou plochu vydat bez obav? S jistotou ale můžeme říct, že bruslařská dráha na Lipně je atrakcí, kterou byste si při pobytu v hotelu na Lipně neměli nechat ujít.

Světový unikát

ZamrzajiciLipno-SvetovyUnikat

Vodní nádrž Lipno v průběhu zimních měsíců pravidelně zamrzá a poskytuje tak prostředí pro tvorbu oficiálních i neoficiálních bruslařských tratí. Mezi ty pravidelně upravované patří i  dráha mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou, která byla s délkou téměř 11 km prohlášena za nejdelší bruslařskou dráhu na světě. Podél trati se navíc nachází stánky s občerstvením, využít
lze i úschovny bot a půjčovny bruslí. O víkendu je zde navíc přítomen i zdravotník. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní ledovou plochu je ale na místě opatrnost a dodržování základních bezpečnostních pravidel.

Bezpečnost na prvním místě

ZamrzajiciLipno-Bezpecnost

Bruslení a pohyb po lipenské ledové magistrále je na vlastní nebezpečí. Problémům se lze ale vyhnout jednoduše tím, že budete dodržovat nepočetná, ale důležitá, pravidla pro bruslení na Lipně. To nejdůležitější, co musíte před bruslením učinit, je ověřit si, že led má dostatečnou tloušťku. To lze zjistit buď na internetu nebo v infocentrech nacházejících se v Lipně nad Vltavou, Frymburku a Horní Plané. Vždy si také před vstupem na led přečtěte „Desatero bezpečného bruslení na zamrzlém Lipně“ vyvěšené u nástupních míst. Dozvíte se v něm další důležitá pravidla pohybu na této unikátní ledové ploše.

Je-li led dostatečně silný, mohou se po Lipně prohánět i tisíce lidí a jezdit po něm technika pro úpravu ledu. Vyzkoušejte proto při svém pobytu v hotelu ve Frymburku bruslení na Lipně i vy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.