Zimní pěší turistika na Lipně

Malebná scenérie okolí Lipna láká k procházkám v každém ročním období, koneckonců – čistý, čerstvý vzduch a křupající sníh, i to mohou být kulisy krásné pěší procházky. Mnoho lidí dává v zimním období přednost sjezdovkám a běžkařským, sáňkařským nebo bruslařským tratím.Návštěvníci hotelu na Lipně v jeho okolí také naleznou celou řadu příležitostí k provozování těchto typických zimních aktivit. Zkrátka si však nepřijdou ani milovníci klasické pěší turistiky.

Vzhůru do korun a ještě výš

ZimniPesi-H2-2

Typů na pěší výlety je v oblasti Lipenska nepřeberné množství. Proč nepodniknout výlet k jedné z nejznámějších atrakcí regionu, ke Stezce v korunách stromů? Ta  je otevřena po celý rok (kromě Štědrého dne) a pohled na sněhem ozdobené koruny stromů má rozhodně něco do sebe. Máte-li rádi výšky, nenechte si ujít ani nejvýše položenou hradní zříceninu u nás, Vítkův hrádek z poloviny 13. století. I jemu sníh přidává na romantičnosti, a dechberoucí pohledy do zimní krajiny jsou opravdovým zážitkem. Bude-li vám přát počasí, dohlédnete až k novohradským horám či rakouským Alpám.

Toulky krajem

ZimniDovolena-LipnoKrajPrirody

Lákavých cílů pro zimní procházky je však mnohem víc. Vydejte se na putování ke Schwarzenberskému kanálu, k Plešnému jezeru, do přírodní rezervace Luč s její impozantní Čertovou stěnou anebo s jen tak toulejte po krajině, užijte si zasněženou krásu lesů nebo zamrzlých potůčků a bystřin. Poznejte při svém zimním pobytu v hotelu LEYLA ve Frymburku krajinu Lipenska i jinak, než jak ji znáte z letních výletů. Jen si při svých výletech dávejte pozor na brzké stmívání a fakt, že na některá místa se zkrátka lépe dostává v létě než v zimě. Stejně tak zimní otevírací doby památek a atrakcí nejsou tak velkorysé jako během teplých měsíců. S patřičnou dávkou opatrnosti je ale zimní turistika na Lipně a v jeho okolí stejně tak krásná a zajímavá jako ta letní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.