12 nejpopulárnějších ázerbajdžánských jídel

Ázerbájdžán je jednou z těch zemí, které svoji kuchyni považují za jednu z nejdůležitějších podob svého kulturního dědictví. Nutno podotknout, že právem. V ázerbajdžánské kuchyni se mísí vlivy kuchyně turecké spolu s vlivem kuchyně ruské i arabské. Zvolíte-li pro dovolenou jako místo svého ubytování Frymburk, můžete si unikátní chutě jedné z nejstarších a nejpestřejších kulinářských tradic na světě vychutnat i vy, neboť se na pokrmy této kavkazské kuchyně specializujeme. Spolehnout se můžete i na to, že pro jejich přípravu budou vždy využívány pouze autentické suroviny té nejvyšší kvality.

Příběh jihočeského moře – co všechno zůstalo pod hladinou?

I když se o stavbě přehrady v oblasti Lipna začalo uvažovat již v 18. století a úvahy zintenzivnily po rozsáhlých povodních na konci 19. století, realizace se dočkala až v 50tých letech 20. století. Výstavba tohoto vodního díla trvala 6 let a dodnes je často připomínána pro svůj rozsah i množství inovativních postupů, kterých bylo třeba při stavbě využít.*

Grilovací sezona nekončí – dopřejte si pravý šašlik

O tom, jak vznikl šašlik, koluje mnoho mýtů a polopravd. Podle jedné pověsti válečníci na svých výpravách napichovali skopové maso na své meče a opékali ho nad žhavým uhlím . Šašlik můžeme považovat za jeden z mnoha druhů kebabů, které můžete ochutnat nejen v klasických „kebabárnách“, ale také i v kavkazských restauracích, jako například restaurant Lipno.

4 tipy, co dělat během jediného dne na Lipně a jeho okolí

Lipenská přehrada v jižních Čechách láká stále více turistů z řad českých rodin. Nejinak tomu bude jistě i do budoucna. Dnes se podíváme na to, kam si můžeme udělat jednodenní výlet, pokud jsme ubytováni na Lipně a chceme se podívat mimo vyšlapané stezky. Dnešní článek jsme připravily ve spolupráci s cestovatelským portálem KdyJet.cz.