Sjezdovka za hotelem v provozu

Od 25.12.2017 je v provozu sjezdovka za hotelem LEYLA Frymburk.

Přijeďte si zalyžovat, zabobovat a užít si jiných zimních radovánek, ať jste na pobytu v našem hotelu či nikoliv – vítaný je každý!

Zimní pěší turistika na Lipně

Malebná scenérie okolí Lipna láká k procházkám v každém ročním období, koneckonců – čistý, čerstvý vzduch a křupající sníh, i to mohou být kulisy krásné pěší procházky. Mnoho lidí dává v zimním období přednost sjezdovkám a běžkařským, sáňkařským nebo bruslařským tratím.Návštěvníci hotelu na Lipně v jeho okolí také naleznou celou řadu příležitostí k provozování těchto typických zimních aktivit. Zkrátka si však nepřijdou ani milovníci klasické pěší turistiky.

Jídla, která vás v zimě zasytí – zdravě a lehce

Mluvíme-li o zimní kuchyni, nemusíme mít na mysli jen ten či onen recept na bramborový salát k vánočnímu kaprovi. Zima je specifická i z hlediska jídelníčku, který bude našemu tělu v tomto ročním období prospěšný. V chladném období je třeba tělo zahřát teplým jídlem a více než v ostatních ročních obdobích mu dodat vitamíny a další složky, které posilují obranyschopnost organismu. Jídelníček od snídaně až do večeře by měl proto tato zimní specifika odrážet. Více se dozvíte v článku inspirovaném jídly kuchaři restaurace Frymburk.

Zamrzající Lipno – je to opravdu bezpečné?

Lipenská bruslařská magistrála je jedním z největších lákadel Lipenska a v zimním období láká k pobytu v hotelu na Lipně velké množství návštěvníků. Jít si za pěkného jasného počasí zabruslit na upravenou bruslařskou dráhu v příjemném prostředí krajiny Lipenska dokonale splňuje definici příjemně stráveného sportovního odpoledne. Jak je to ale s bezpečností? Za jakých podmínek se lze na ledovou plochu vydat bez obav? S jistotou ale můžeme říct, že bruslařská dráha na Lipně je atrakcí, kterou byste si při pobytu v hotelu na Lipně neměli nechat ujít.

Připravte se na lyžování nejen na Šumavě – Rakousko volá

Krajina Lipenska je ideálním cílem dovolených za každého ročního období. V zimě sem míří milovníci romanticky zasněžené krajiny stejně jako příznivci zimních sportů. Samotné Lipno nabízí v zimních měsících světově unikátní bruslařskou stezku, ani lyžaři však nepřijdou zkrátka. Blízký Skiareál Lipno představuje špičkově vybavený resort s upravenými sjezdovkami, lyžařskými školami i půjčovnami vybavení. Ubytování v hotelu na Lipně však umožňuje vyrážet za bílými svahy nejen do české části Šumavy, ale též do blízkého Rakouska.

12 nejpopulárnějších ázerbajdžánských jídel

Ázerbájdžán je jednou z těch zemí, které svoji kuchyni považují za jednu z nejdůležitějších podob svého kulturního dědictví. Nutno podotknout, že právem. V ázerbajdžánské kuchyni se mísí vlivy kuchyně turecké spolu s vlivem kuchyně ruské i arabské. Zvolíte-li pro dovolenou jako místo svého ubytování Frymburk, můžete si unikátní chutě jedné z nejstarších a nejpestřejších kulinářských tradic na světě vychutnat i vy, neboť se na pokrmy této kavkazské kuchyně specializujeme. Spolehnout se můžete i na to, že pro jejich přípravu budou vždy využívány pouze autentické suroviny té nejvyšší kvality.

Příběh jihočeského moře – co všechno zůstalo pod hladinou?

I když se o stavbě přehrady v oblasti Lipna začalo uvažovat již v 18. století a úvahy zintenzivnily po rozsáhlých povodních na konci 19. století, realizace se dočkala až v 50tých letech 20. století. Výstavba tohoto vodního díla trvala 6 let a dodnes je často připomínána pro svůj rozsah i množství inovativních postupů, kterých bylo třeba při stavbě využít.*