Tipy na výlety v Lipně a okolí

Celé lipensko nabízí nepřeberné množství volnočasových aktivit. Na Lipně si vybere opravdu každý, ať jste přijeli dovolenou strávit jako rodina s dětmi nebo jste senioři. Lipno Vám nabízí sportovní i relaxační vyžití po celý rok, tak neváhejte a přijeďte si užít dovolenou na Lipno, k nám do hotelu Leyla.

 

KUBÍK PARK FRYMBURK (sleva 11% pro ubytované hosty)

Jsme malý rodinný areál pro začínající lyžaře či snowboardisty všech věkových kategorií. Stejně tak si u nás užívají zkušení sjezdaři, kteří hledají nenáročné poježdění v pohodovém prostředí. Najdete nás na okraji městyse Frymburk, po levé straně směrem jízdy k Lipnu nad Vltavou.Záchytným bodem pro vás může být nepřehlédnutelný Hotel Leyla a přilehlé parkoviště, na kterém naši hosté parkují, samozřejmě, zdarma.

Web: www.parkfrymburk.cz | Mapa

 Stezka korunami stromůSTEZKA KORUNAMI STROMŮ

První stezka korunami stromů v České republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků. To vše dělá ze stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů. Díky své bezbariérové konstrukci je stezka vhodná pro všechny návštěvníky.

Web: www.stezkakorunamistromu.cz | Mapa

 


Zřícenina hradu Vítkův HrádekZŘÍCENINA HRADU VÍTKŮV HRÁDEK

Zřícenina nejvýše položeného hradu v Čechách se nachází na Svatotomášském pohoří při staré zemské hranici v nadmořské výšce 1053 metrů, kudy prochází hlavní evropské rozvodí.  Občanské sdružení Vítkův Hrádek zříceninu hradu statisticky zabezpečilo a vybudovalo zde vyhlídkovou plošinu, která svým návštěvníkům nabízí nejkrásnější výhled na celé lipensko.

Web: www.vitkuvhradek.cz | Mapa

 


Bobová dráha LipnoBOBOVÁ DRÁHA

Bobová dráha v Lipně nad Vltavou se řadí svoji délkou (1km) i rozmanitostí (21 zatáček, 2 tunely, a terénní zlomy) ke světové špičce. Na start dráhy, který je na kopci nad lipenským jezerem se dostanete pomocí vleku. Dolů jedete nerezovým korytem na speciálních bobech, kde si řídíte rychlost sami. Rodiče s dětmi jezdí již od 3 let, od 8 do 100 let bobujete sami nebo ve dvojici.

Web: www.slideland.cz | Mapa

 


Střelnice FrymburkSTŘELNICE FRYMBURK

Pokud hledáte místo, kde můžete aktivně relaxovat, zařídit si zbrojní průkaz nebo si jen zastřílet ze skutečných zbraní, navštivte střelnici ve Frymburku. Za účasti zkušeného lektora si můžete vyzkoušet střelbu ze samopalu, pistole, brokovnice, malorážky a dalších zbraní.

Web: www.strelnice-frymburk.eu | Mapa

 


Motokáry FrymburkARENA GOKART

Každoročně otevřená, nejdelší motokárová trať na lipensku se nachází přímo ve Frymburku. Připraveno je pro vás 8 kusů motokár Matter s motory Honda 200ccm o výkonu 5,5 HP, rychlostí 60km/h a dětská závodní motokára MS Kart, motor Honda 50ccm.

Web: www.motokary-frymburk.wz.cz | Mapa

 


Aquapark a wellness FrymburkAQUAPARK A WELLNESS FRYMBURK

Aquapark a wellness Frymburk poskytuje zábavu i odpočinek hostům všech věkových kategorií. V aquaparku se nachází vnitřní bazén, 2 dráhy na plavání o délce 25 m, divoká řeka, vodní vřídlo, perličková lůžka, hydromasážní trysky, vodní chrliče, tobogán 50 m, dětské brouzdaliště s klouzačkou, sauny, solná jeskyně a další wellness procedury.

Web: www.hotelfrymburk.cz | Mapa

 


Jezerní cyklostezkaJEZERNÍ CYKLO IN-LINE STEZKA

Lipensko nabízí na jaře, v létě i na podzim pro milovníky pěší turistiky a krásné přírody síť značených turistických stezek v chráněné krajinné oblasti Šumava. Sbírání hub a prohlídka přírodních památek patří k nejčastěji vyhledávaným aktivitám. Pro cyklistiku nabízí lipensko velice příznivé podmínky. Množství značených cyklotras vás dovede k těm nejlepším pozoruhodnostem a památkám v okolí. Nová jezerní cyklostezka vede přímo kolem jezera. Z Frymburku tak můžete za jeden den projet příjemný okruh kolem hráze a vrátit se převozem zpět.

 


Schwarzenberský plavební kanálSCHWARZENBERSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL

Největší šumavská technická památka. Začíná nedaleko pomníku Rosenauerovou nádrží dnes už bohužel s protrženou hrází. Ústí do řeky Große Mühl v Rakousku a spojuje tak povodí Vltavy a Dunaje. Původně byl kanál určen pro plavení polenového dřeva z nedostupných částí Šumavy do Vídně. Později byl upraven a umožňoval plavit až 24 m dlouhé klády. Délka vlastního kanálu je 44 km. Byl napájen vodou z 27 potoků, 3 nádrží a Plešného jezera.

 


Plešné jezeroPLEŠNÉ JEZERO A PLECHÝ

Plešné jezero se rozkládá na svahu hory Plechý (1.378 m) v nadmořské výšce 1.089 m asi 17 km jižně od Volar. Je ledovcového původu. Na srázu nad jezerem stojí při trase žluté turistické památník spisovatele Adalberta Stiftera. Při severním okraji jezera se rozkládá kamenné moře tvořené balvany z hrubozrnné žuly.

Mapa

 


Rozhledna MoldaublickROZHLEDNA MOLDAUBLICK

Moldaublick je rozhledna na severovýchodním svahu rakouské hory Sulzberg (1041 m), 1 km od rakousko-české státní hranice u Zadní Zvonkové. Nabízí pohled na českou stranu – na vodní nádrž Lipno a okolí. Kovová rozhledna byla postavena v roce 1967, má výšku 24 m a vede na ní 137 schodů. Je otevřená od dubna do listopadu. K rozhledně vedou turistické a lyžařské trasy.

Mapa

 


Rozhledna AlpenblickROZHLEDNA ALPENBLICK

Na jižním svahu hory Sulzberg u šumavského hřbetu se v nadmořské výšce 1000 m majestátně tyčí rozhledna Alpenblick vysoká 33 m včetně zastřešení. Byla postavena firmou Brüder Resch výhradně z místních jedlí a přestavuje mistrovský výkon moderní dřevěné architektury. Z vyhlídky vzdálené jen 4 km od hraničního přechodu Zadní Zvonková – Schöneben si ve výšce 27 m užijete nádherný výhled do okolí na všechny světové strany.

 


Vyhlídkové plavby parníkemVYHLÍDKOVÉ PLAVBY PARNÍKEM

Objevte pro sebe přirozenou krásu Šumavy a Lipenského jezera z paluby lodi. Výletní lodě vyplouvají z přístaviště Lipno nad Vltavou a Frymburk. Během malé nebo velké okružní plavby uslyšíte také mnoho zajímavostí o jezeře a jeho zvláštnostech. Na nové výletní lodi Adalbert Stifter jsou pořádány večerní plavby při západu slunce s hudbou, večeří a přípitkem. Můžete také ochutnat speciality palubní restaurace.

Web: www.ssl-management.net

 


Kanoe a rafty VltavaKANOEING A RAFTING NA VLTAVĚ

Překrásná řeka klikatící se šumavskými lesy. Po celém toku jsou rozesety kempy a desítky restaurací a občerstvení. Jedinečný zážitek je potom shlédnutí Českého Krumlova z hladiny řeky. Startovací stanice pro sjezd řeky je buď v horní části toku Soumarský most nebo o něco níže, těsně pod Lipnem, ve Vyšším Brodě. Kanoe, rafty a veškerá výbava je k zapůjčení v mnoha z lipenských půjčoven.

 

 


Vyšší BrodVYŠŠÍ BROD

Město Vyšší Brod určitě stojí za návštěvu. Vaší pozornosti by neměl ujít klášter Vyšší Brod, knihovna v klášteře, která čítá přes 70.000 svazků, poštovní muzeum a cestou samozřejmě i přírodní památka Čertova stěna a Luč.

Web: www.mestovyssibrod.cz | Mapa

 


Rožmberk nad VltavouROŽMBERK NAD VLTAVOU

Rožmberk leží v malebném údolí Vltavy, 10 km od rakouských hranic a 25 km od Českého Krumlova. Hrad Rožmberk pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů – Rožmberků. Nedotčená příroda, nádherná pasáž toku řeky Vltavy a historické zázemí obce jsou velkými lákadly pro turisty z celého světa.

Web: www.mestorozmberk.cz | Mapa

 


Český KrumlovČESKÝ KRUMLOV

Kromě hradu a zámku nabízí další skvosty kultury jako jsou otáčivé hlediště, muzeum voskových figurín či centrum Egona Schilleho. Město Český Krumlov je na seznamu památek UNESCO. Český Krumlov leží 30 km od našeho hotelu.

Web: www.ckrumlov.info | Mapa

 

 


Frymburské muzeumFRYMBURSKÉ MUZEUM

Posláním frymburského muzea je sběr historických předmětů a artefaktů z území bývalé fary Frymburk. Spolu s muzeem vznikla i dobrovolná organizace Frymburská muzejní a vlastivědná společnost. Obě organizace se systematicky zabývají schraňováním, odborným ošetřováním a prezentací všeho zajímavého, včetně exponátů prakticky ztracených pod vodou blízké Lipenské přehrady.

Web: www.ifrymburk.info | Mapa

 


Muzeum Adalberta StifteraMUZEUM ADALBERTA STIFTERA

Památník Adalberta Stiftera je umístěn v rodném domě spisovatele. Domek je zapsán do seznamu státem chráněných památkových objektů. Přízemí budovy je využito pro stálou memoriální expozici “Adalbert Stifter a rodný kraj” a ostatní prostory budovy jsou využívány pro stálé expozice.

Web: www.horniplana.cz | Mapa

 


Activity Park Médi KubíkaACTIVITY PARK MÉDI KUBÍKA

Actitity park Médi Kubíka je místo, kam si můžete přijít užít krásný den s celou rodinou. V parku se nachází například terénní tříkolky, které na kopec vytáhne vlek Vlka Václava, Méďův výukový program SNAG Golf, naučná stezka, kde se dozvíte spousty zajímavých věcí, wakepark pro milovníky adrenalinu, tubing aneb letní bobování či občerstvení v Ranči U tří Anč.

Web: www.parkfrymburk.cz | Mapa

 


Ledová magistrálaLEDOVÁ MAGISTRÁLA

Bruslařská dráha Lipno aneb Ledová magistrála patří k nejdelším přírodním bruslařským dráhám na světě. Měří více než 10 kilometrů. Ledová magistrála spojuje tři obce, Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou. Provoz dráhy je zahajován při minimální tloušťce ledu 18 centimetrů. Dráha se upravuje v šířce osmi metrů s pruhem pro chodce.

Web: www.ledovamagistrala.cz

 


Skiareál LipnoSKIAREÁL LIPNO

Skiareál Lipno, jediné pětihvězdičkové středisko v Jihočeském kraji, je nejkomplexnějším rodinným lyžařským areálem v České republice. Čekají na Vás perfektně upravené sjezdovky, špičkově vybavená výuková hřiště s pojízdnými koberci, tři čtyř sedačkové lanovky, skicrossová dráha i snowpark, Top lyžařská škola v České republice, Top půjčovna lyžařského vybavení Intersport Rent.

Web: www.lipnoservis.cz | Mapa

 


Skiareál SternsteinSKIAREÁL STERNSTEIN

Sternstein je útulné lyžařské středisko s příjemnou rodinnou atmosférou vzdálené jen několik minut jízdy autem od Lipenského jezera a 50 minut z Českých Budějovic. Sternstein se stává čím dál oblíbenějším u českých lyžařů, protože leží hned za hraničním přechodem Vyšší Brod – Studánky ve směru na Bad Leonfelden.

Web: www.sternstein.at

 


Skiareál HochfichtSKIAREÁL HOCHFICHT

Skiareál Hochficht je druhým největším skiareálem v Horním Rakousku a vůbec největším rakouským lyžařským střediskem mimo Alpy! Díky velmi výhodné poloze hned za hranicemi u jezera Lipno a jen 3 hodiny autem z Prahy bez placení rakouských dálničních poplatků jeho obliba u českých lyžařů rok od roku roste.

Web: www.hochficht.at

 

 


Wakeboarding FrymburkWAKEBOARDING A VODNÍ LYŽE VE FRYMBURKU

Chcete si užít dovolenou aktivně s trochou adrenalinu. Pak neváhejte navštívit Wakeboarding a vodní lyže ve Frymburku, které se nachází hned vedle našeho hotelu Leyla. Atrakce je určena pro všechny bez rozdílu věku a zkušeností. Zapůjčit si lze wakeboard, vodní lyže, wakeskate nebo nafouklou gumu.

Web: www.parkfrymburk.cz | Mapa